d

Dariusz Żejmo

„Malarstwo Dariusza Żejmo jest przykładem autentycznej radości tworzenia. Artysta jest nie tylko znakomitym obserwatorem, ale też z niesłychaną swobodą porusza się w dowolnej konwencji malarskiej. W niektórych jego obrazach możemy dostrzec echa sztuki średniowiecznej i renesansowej, w innych ewidentne „ślady” impresjonizmu, a w jeszcze innych niesłychaną precyzję cechującą hiperrealizm.”

Dariusz Żejmo – urodzony w 1966 roku w Kożuchowie artysta malarz, ilustrator, grafik i projektant. Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych / specjalizacja – malarstwo / na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Artysta ma w swym dorobku dziesiątki obrazów- głównie olejnych, ale i pastelowych oraz setki foto-grafik. Jest autorem ilustracji i okładek do kilkudziesięciu książek, projektantem grafik wydawniczych, okładek i ilustracji czasopism dziecięcych, za co dwukrotnie – w latach 2000 i 2001 – uhonorowany został przez Fundację Dziecka – Nagrodą DONGA. Choć twórczość Artysty ma wymiar wielopłaszczyznowy, przede wszystkim fascynuje go malarstwo i klimaty południowej Europy, a szczególnie Italii, którą z lubością przenosi na płótno, mówiąc o sobie, że jest malarzem śródziemnomorskim.

Twórczość Artysty cieszy się ogromnym uznaniem i zdobywa aplauz nie tylko w Polsce. Jego prace znajdują się w zbiorach zagranicznych, między innymi w „The Narrow Space”- Clonmel, Irlandia, „SHOW GALLERY” – Cork, Irlandia, w „FRAME GALLERY” – Limerick, Irlandia. Jest członkiem VISUAL ARTISTS IRELAND.
Artysta uczestniczył w wielu wystawach w Polsce i za granicą, między innymi w Irlandii, Niemczech, Szwajcarii i we Włoszech.