d

Za kulisami sztuki odc. 8

Za kulisami sztuki odc. 8

Za kulisami sztuki odc. 8

Zapraszamy do obejrzenia, ósmego odcinka cyklu „Za kulisami sztuki”! To projekt V.A. Gallery Poland, w którym tym razem rozmawiamy o tym jak czytać sztukę i czy do jej rozumienia potrzebna jest wiedza, o roli i znaczeniu kodów, które stosują w swych pracach Artyści, porozumiewając się z odbiorcami sztuki.

Temat dyskusji: „Symbole i alegorie, czyli jak czytać sztukę”

W rozmowie z Violettą Kowalczyk – właścicielką V.A. Gallery Poland, gośćmi tego odcinka byli: Paweł Baranowski- publicysta, dydaktyk, znawca sztuki, Wiesław Bober- artysta, malarz, współtwórca nominowanego do Oskara filmu: „Twój Vincent”, Darek Łabędzki- grafik, karykaturzysta, architekt

„Za kulisami sztuki”- to cykl spotkań, w którym wraz z zaproszonymi gośćmi ze świata sztuki – ale nie tylko –  odkrywamy tajemnice, poznajemy sekrety, rozwiązujemy zagadki czyli przybliżamy świat sztuki. Skupiamy się na tym co mało znane, niejednoznaczne, kontrowersyjne, czyli na tym co się dzieje za kulisami świata artystycznego. Cel projektu – promocja sztuki i jej twórców: malarzy, rzeźbiarzy, grafików, fotografików w obecnej, niełatwej rzeczywistości. Zadanie ma aspekt poznawczy, edukacyjny i promocyjny, przyczynia się do podniesienia poziomu wrażliwości na sztukę, ale też zwiększenia dostępności ….