d

WYDARZENIE ROKU 2022! Kuczyński vs. Sarnecki

Kuczyński VS. Sarnecki

WYDARZENIE ROKU 2022! Kuczyński vs. Sarnecki

8 kwietnia 2022  w V.A. Gallery Poland odbył się wernisaż wystawy „Kuczyński vs. Sarnecki”. Był to przepiękny wieczór, cudowny czas… Jak to dobrze móc w realu delektować się taką sztuką i rozmawiać face to face z jej twórcami – Pawłem Kuczyńskim i Norbertem Sarneckim. DZIĘKUJEMY Mistrzom, Patronom wydarzenia i Wszystkim, którzy w tym dniu tak licznie odwiedzili  V.A. Gallery Poland – Violetta Kowalczyk.

Trwająca do 30 kwietnia wystawa stanowi połączenie prac uznanego w świecie, nagrodzonego rekordową ilością nagród w konkursach międzynarodowych rysownika Pawła Kuczyńskiego i nie mniej znanego i uznanego Mistrza formy przestrzennej rzeźbiarza Norberta Sarneckiego.

To właśnie dzięki połączeniu mocy twórczych tych dwóch Wielkich talentów, wnętrze naszej galerii wypełniło się poruszającymi wyobraźnię prowokującymi do refleksji dziełami.

Jesteśmy dumni, że pierwszy raz w historii, oryginały dzieł Pawła Kuczyńskiego pojawiły się na wystawie i to w V.A. Gallery Poland!

—————————————————————————————————————————————————————————-

Wystawa jest już 72 spotkaniem ze znakomitą polską sztuką współczesną, organizowanym przez Naszą Galerię w ramach cyklu „Mariaż Sztuki z Biznesem”.

Obejmuje 14 rysunków Pawła Kuczyńskiego w oryginale, technika to akwarela i kolorowe kredki oraz 12 printów – wszystkie prace ironicznie i ostro odwołują się do bolączek współczesnego świata. Prowokują do analizy tego co teraz, ale też do zastanowienia się nad kierunkiem, w którym zmierza ludzkość. Część śmieszy, większość to bolesna prawda, jak chociażby prace poświęcone social mediom.

Oprócz rysunków mamy 16 rzeźb Norberta Sarneckiego – cztery wielkoformatowe. Artysta komentuje współczesność, również z dużą dawką ironii, jego reakcje na aktualne wydarzenia nie są natychmiastowe – nie pozwala na to technika twórcza.

Z pewnością na – uwagę zasługuje dzieło:  „Anomalia Klimatyczne”. W 2022 roku praca zdobyła Grand Prix w Legnickim Satyrykonie -to rzeźba z brązu przedstawiająca żyrafę, której nogi plączą się podczas jazdy na łyżwach.

Druga- to trzepak – czyli PRL- owskie serce każdego podwórka, taki ówczesny facebook – to przy nim toczyło się ówczesne życie, to tu dyskutowano, plotkowano, załatwiano porachunki- tylko charakter kontaktów był zdrowszy, bo autentyczny.

Trzepak oprócz formy przestrzennej, został również utrwalony na rysunku Pawła Kuczyńskiego.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Paweł Kuczyński – znakomity, uznany w świecie rysownik, ilustrator i satyryk, uhonorowany rekordową ilością nagród w konkursach międzynarodowych – dotąd 150. Artysta o niezwykłej wrażliwości, którego prace prowokują do refleksji. Specjalizuje się w ilustracjach, które ironicznie i ostro odwołują się do społecznych, ekonomicznych i politycznych kwestii. Autor wielu wystaw zbiorowych na całym świecie -Serbia, Słowacja, Bułgaria, Belgia, Portugalia, Kuba, Włochy, Litwa, Szwecja, Emiraty Arabskie….. Na stałe współpracujący z wydawnictwami w Europie, Azji i Ameryce.

 

Norbert Sarnecki – znany i utytułowany Mistrz formy przestrzennej, dla którego rzeźba jest życiową pasją. Artysta ma w swym dorobku dziesiątki rzeźb, posągów i statuetek, które nie tylko cieszą oko i serce, ale też bez awangardowego zacietrzewienia, niejako mimochodem w magiczny sposób zachęcają do refleksji. Uczestnik licznych wystaw krajowych i zagranicznych – Niemcy, Portugalia, Hiszpania, Dania, Szwecja, Chiny…i laureat wielu nagród – ostatnia to nagroda tegorocznego Satyrykonu za rzeźbę „Porwanie Europy”.