d

Warhol ery Instagrama – Donald Robertson

Donald R.

Warhol ery Instagrama – Donald Robertson

Warhol ery Instagrama – Donald Robertson, znany jako @drawbertson, jest ulubionym artystą gwiazd i branży modowej. Jego twórczość zapewniła mu ponad 220 tys. obserwujących na Instagramie, współpracę z największymi markami modowymi i urodowymi, a także uwielbienie gwiazd, w tym m.in. Beyoncé
– Gdybym był grą planszową, pierwszym kwadratem byłyby przedmieścia Kanady, potem rzuciłem studia artystyczne, potem przeniosłem się do Paryża, potem zostałem artystą personelu MAC Cosmetics, potem był Nowy Jork – tłumaczył w jednym z wywiadów, gdy zapytano go o najważniejsze etapy życia. W swojej bogatej karierze Robertson odbył podróż od świata urody do branży wydawniczej i z powrotem.
Choć rysował od zawsze, rozgłos zdobył w dopiero w 2012 roku, gdy jego asystent zachęcił go do założenia konta na Instagramie.
Artystyczny świat Robertsona zamieszkują charakterystyczne postacie o wysokich i szczupłych sylwetkach, które stały się znakiem rozpoznawczym jego twórczości. Co ciekawe, to również one lata temu przyczyniły się do wyrzucenia rysownika ze szkoły artystycznej w Ontario.
Zdjęcia: Donald Robertson x Westwing Collection (Fot. Westwing)
Źródło: zwierciadlo.pl