Czym jest Rent an Artist?
Projekt Rent an Artist, to innowacyjny program promujący sztukę, artystów i firmy społecznie wrażliwe. Porusza się na granicy inwestycji w kadry (HR), biznesu społecznie odpowiedzialnego (CSR) i mecenatu kultury. To jeden z nielicznych programów, w których korzyści odnoszą zarówno artyści i goszczące je firmy, jak i ich pracownicy oraz okoliczni mieszkańcy. Kuratorem i pomysłodawcą projektu jest Piotr Michalak. Rent an Artist zdobył prestiżową nagrodę na Europejskim Kongresie Kultury.
Na czym polega współpraca z artystą?
Podczas około miesiąca trwania edycji projektu artysta zostaje „zatrudniony” w firmie, przy czym jego praca to tworzenie. Proces twórczy można obserwować na każdym etapie. Podczas pracy zachodzą różnorakie interakcje pomiędzy twórcą, a kadrą zarządzającą i pracownikami firmy, rodzą się wzajemne relacje. Twórca korzysta z bezpieczeństwa finansowego (koszty pobytu, pracy i materiałów do pracy) tak, jak etatowi pracownicy firmy, w zamian zobowiązany jest do wykonania pracy, czyli stworzenia dzieła (lub serii dzieł), które po zakończeniu projektu staje się własnością firmy. Zakończeniem projektu jest otwarty dla publiczności finisaż prac, czyli wystawa dzieł stworzonych podczas projektu. Możliwa jest połączona wystawa prac twórcy powstałych wcześniej i podczas Rent an Artist.
Dlaczego warto zainwestować w Rent an Artist?
Rent an Artist charakteryzuje się jednym z najlepszych stosunków koszt-korzyść. To inwestycja, która będzie procentować przez lata.
Korzyści dla firmy:
– Udział w najbardziej innowacyjnym w Europie projekcie łączącym biznes i sztukę
– Rozgłos w środowisku lokalnym i kooperantów biznesowych
– Wizerunek firmy społecznie odpowiedzialnej
– Oryginalne, niepowtarzalne dzieła sztuki, które stają się własnością firmy
– Bezpośrednie spotkanie ze sztuką
– Spotkanie z artystą działa jak szkolenie z kreatywności, dając możliwość podniesienia skuteczności menedżerów poprzez spotkanie z innym rodzajem podejścia do problemu
– Skojarzenie z wartościami: innowacyjność, odwaga, nowoczesność, kreatywność, dostatek, spełnione nadzieje, odpowiedzialność, społeczna wrażliwość, artyzm, otwartość
– Poszerzenie horyzontów i rozwój osobisty pracowników firmy