d

Michał Bajsarowicz

M. Bajsarowicz

„Choć Artysta sam odżegnuje się od „typowych” pięknych ujęć, w jego pracach da się je zauważyć – to ludzkie ciało ukazane bez retuszu, ze wszystkimi swoimi skazami, niedociągnięciami i krzywiznami. Czasami ukryte w gąszczu kresek, schowane za plamą koloru, jednak wciąż prawdziwe i nieśmiało „pozujące” odbiorcy.

Michał Bajsarowicz – artysta malarz, grafik, rzeźbiarz, absolwent poznańskiej ASP, którą ukończył w 1992 roku zdobywając dyplom w pracowni prof. Bogdana Wegnera.

Głównym motywem jego twórczości jest człowiek, jako odwieczny, niewyczerpany temat, artystycznych rozważań od antyku po współczesność. Obszar bardzo szeroki i uniwersalny, którego głównym elementem jest ludzka egzystencja. Do tematu człowieka, ludzkiego ciała artysta nawiązuje we wszystkich obszarach swojej twórczości. Nie są to obiekty poszukujące piękna. Mają na celu „zagadnąć widza”, a nie prowadzić jedynie estetyczną kontemplację.

Jego prace wystawiane były na licznych wystawach w kraju i zagranicą, m.in. w Niemczech, Belgii, Włoszech, Portugalii, Francji, Austrii, Ukrainie i Kanadzie.