d

Katarzyna Szurkowska

Katarzyna Szurkowska

 

 

„Poprzez kolor wyzwala energię i ukazuje własny punkt widzenia. Maluje co czuje, co widzi, co jest i czego nie ma. Inspiruje ją różnorodność natury, piękno miejsc, w których była oraz napotkani ludzie.”

Absolwentka Instytutu Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Zielonogórskim, który ukończyła w 2002 roku, zdobywając dyplom z rysunku w pracowni profesora Zenona Polusa. Związana ze środowiskiem artystów zielonogórskich uprawia malarstwo, rysunek i projektowanie przestrzenne.

Obrazy Katarzyny Szurkowskiej tchną specyficznym klimatem, rozgrywają się pomiędzy abstrakcją a figuratywnością – na granicy świata realnego. Zaskakują nas akcentowaniem aspektów uchodzących naszej uwadze, wynikających z istoty malarstwa.

Choć sięga do języka abstrakcji, to i tak punktem odniesienia pozostaje element figuratywny, świat realny. A forma…ona określa i porządkuje emocje. Z ogromnym entuzjazmem, oprócz malowania zajmuje się budową drewnianych wozów cyrkowych. Jedno i drugie zajęcie jest wędrówką w głąb siebie, dającą wolność i przestrzeń.

Prace Artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych zarówno w kraju, jak i zagranicą.

  • „Coraz mniej”