Image Alt

Kalendarium 2022

Kalendarz Wydarzeń w V.A. Gallery Poland na 2022 roku, czyli daty do zapisania i zapamiętania, bo są wydarzenia o których trzeba wiedzieć i na których warto bywać

Do 15. stycznia można oglądać wystawę zbiorową „W Dziesiątkę”, do czego gorąco zachęcamy.

 

W lutym dostępna będzie ekspozycja stała.

 

11. marca (piątek) konferencja „STRZEŻ SIĘ TANDETY – chaos w sztuce” Tym wydarzeniem otwieramy jedenasty już rok działalności V.A. Gallery Poland.

 

08. kwietnia (piątek) wernisaż wystawy prac uznanego w świecie i nagrodzonego rekordową ilością nagród w konkursach międzynarodowych grafika Pawła Kuczyńskiego i nie mniej znanego i uznanego rzeźbiarza Norberta Sarneckiego Jest to niewątpliwie WYDARZENIE 2022 ROKU.

 

06. maja (piątek) wernisaż prac Zofia Błażko – jednej z najciekawszych malarek młodego pokolenia, nawiązująca w swej twórczości do stylu Art Deco.

 

14. maja (sobota) Noc Muzeów. Zapraszamy w godzinach od 17.00 do 22.00  w podróż do stworzonego przez Zofii Błażko barwnego, kobiecego świata utrzymanego w konwencji Art Deco!

 

03. czerwca (piątek) wernisaż wystawy prac Dariusza Żejmo, wielkiego miłośnik śródziemnomorskich pejzaży. Wydarzenie odbędzie się w ramach DNIA WŁOSKIEGO w V.A. Gallery Poland.

 

08. września (czwartek) wernisaż wystawy prac Michała Bajsarowicza, artysty malarza, ale też rzeźbiarza, tworzącego abstrakcje figuratywne.

 

08. października (sobota) wernisaż wystawy „Anioły i Demony”Karola BąkaSylwestra Chłodzińskiego. Będzie miał on charakter zamknięty i połączony zostanie z aukcją, z której dochód zasili działającą od lat w Koninie sekcję koszykarzy na wózkach KSS Mustang Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka „PODAJ DALEJ”.

 

18. listopada (piątek) wernisaż wystawy Ewa Jasek, artystki nawiązującej w swej twórczości do pop art lat 60 i 70. W ramach wydarzenia pokaz kolekcji mody.