d

Dzieło Fangora sprzedane za ponad 7 mln zł!!!

Dzieło Fangora sprzedane za ponad 7 mln zł!!!

Kolejny rekord polskiego artysty. Dzieło Fangora sprzedane za ponad 7 mln zł!!!
Ponad 7,3 mln zł. To absolutny rekord ceny sprzedaży obrazu w Polsce i kwota, za którą w DESA Unicum sprzedane zostało dzieło Wojciecha Fangora „M22”. Praca jest jedną z zaledwie trzech rozet stworzonych przez wybitnego artystę.
Podczas grudniowej aukcji po raz pierwszy w Polsce zlicytowane zostały też instalacje. Za ponad 3,6 mln zł. sprzedana została praca Romana Opałki Całkowity obrót z trzech jesiennych aukcji sztuki współczesnej wyniósł ponad 30 mln zł.
Wojciech Fangor to jedyny polski twórca, który miał swoją indywidualną wystawę w Guggenheim Museum w Nowym Jorku. Prowadził działalność pedagogiczną na uniwersytetach w Anglii i USA. Jego prace znajdują się w największych kolekcjach na świecie. „M22” to hipnotyzujący obraz pulsujący kolorem i niesamowite połączenie przeciwstawnych barw, które tworzą wzrokową iluzję. Twórca w sposób niezwykle wyrafinowany prowadził grę optyczną pomiędzy swoimi płótnami a widzem. To właśnie ona sprawiła, że jest rozpoznawalny na całym świecie. Na jego dorobek składają się prace zarówno abstrakcyjne, jak i figuralne, jednak to właśnie abstrakcje Wojciecha Fangora zyskały ogromne uznanie.