d

„ALLUSION – ILLUSION” – SOUFFLE PRINTANIER DE L’ART POLONAIS DANS LES SALONS PARISIENS!

Allusion - Illusion Paryż

„ALLUSION – ILLUSION” – SOUFFLE PRINTANIER DE L’ART POLONAIS DANS LES SALONS PARISIENS!

 

Vernissage de l’exposition parisienne des œuvres d’un trio d’artistes – Zofia Błażko, peintre titrée de la convention Art Déco ; reconnue dans le monde, récompensée par un nombre record de prix dans des concours internationaux, le graphiste Paweł Kuczyński et le non moins célèbre et reconnu sculpteur Norbert Sarnecki.

 

Wernisaż paryskiej wystawy prac tercetu twórców – Zofii Błażko, utytułowanej malarki konwencji Art déco; uznanego w świecie, nagrodzonego rekordową ilością nagród w konkursach międzynarodowych grafika Pawła Kuczyńskiego i nie mniej znanego i uznanego rzeźbiarza Norberta Sarneckiego.

 

Zofia Błażko – „Jedna z najciekawszych polskich malarek młodego pokolenia. Precyzyjna kreska oraz zachwycająca lekkość kontrastu nie pozwalają oderwać wzroku od jej portretów nawiązujących do barwnego stylu Art Deco.”

Mimo młodego wieku ma już na swym koncie sporo sukcesów – między innymi jako pierwsza Polka w historii zaprojektowała i zrealizowała dekorację sześciopiętrowej fasady budynku, który stanowi kolebkę artystyczną bohemy współczesnego Paryża na 59 rue de Rivoli. W dorobku ma już kilka znaczących wystaw- Londyn, St. Petersburg, Tirana, Dakar, Pekin.

Paweł Kuczyński –  znakomity, uznany w świecie rysownik, ilustrator i satyryk, uhonorowany rekordową ilością nagród w konkursach międzynarodowych – dotąd 160.

Artysta o niezwykłej wrażliwości, specjalizujący się w ilustracjach, które ironicznie i ostro odwołują się do społecznych, ekonomicznych i politycznych kwestii. Jego prace wywołują refleksje i prowokują do rozważań o problemach współczesnego świata – stereotypach, nierównościach, uprzedzeniach, przemocy, propagandzie – i o kierunku, w którym zmierza ludzkość.

Autor wielu wystaw zbiorowych na całym świecie -Serbia, Słowacja, Bułgaria, Belgia, Portugalia, Kuba, Włochy, Litwa, Szwecja, Emiraty Arabskie….. Na stałe współpracujący z wydawnictwami w Europie, Azji i Ameryce.

Norbert Sarnecki –  znany i utytułowany Mistrz formy przestrzennej, dla którego rzeźba jest życiową pasją. Używając tradycyjnych technik rzeźbiarskich i figuracji stara się pokazywać, że sztuka nie musi straszyć widza potworem o imieniu: Kondycja Człowieka w Postmodernistycznym Świecie.

Artysta ma w dorobku dziesiątki rzeźb, posągów i statuetek, które nie tylko cieszą oko i serce, ale też bez awangardowego zacietrzewienia, niejako mimochodem w magiczny sposób zachęcają do refleksji. Uczestnik licznych wystaw krajowych i zagranicznych – Niemcy, Portugalia, Hiszpania, Dania, Szwecja, Chiny…i laureat wielu nagród – ostatnia to nagroda Satyrykonu za rzeźbę „Porwanie Europy”.

 

Wernisaż:  9 marca 2023, godzina 18.00, 59 Rue de Rivioli, 75001 Paris

Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk

ORGANIZATORZY: V.A. Gallery Poland

PARTNERZY WYDARZENIA: Stowarzyszenie Metal Merge

 

Ostatnio oglądane produkty